„Mali” goście w SP3

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków już za nami – 14 marca otworzyły się drzwi naszej szkoły przed „małymi” gośćmi – przyszłorocznymi pierwszoklasistami, którzy wraz z  rodzicami poznawali  bogatą ofertę placówki.

Na początku w swoim przemówieniu  pan dyrektor Maciej Wzięch przedstawił krótką prezentację dotyczącą różnorodnych działań podejmowanych w „Trójce” oraz omówił zasady rekrutacji.

Swoje zdolności artystyczne zaprezentowali uczniowie klas pierwszych, czwartych i siódmych.  Kolejnym punktem był spacer po szkole. Dzieci zaglądały do sal lekcyjnych, świetlicy, pracowni komputerowej, szatni i sali gimnastycznej. Tam czekały na nich różne atrakcje, m.in. pokaz wyrobu kolorowych mydełek przygotowanych przez p. Martynę Jastrzębską – nauczycielkę chemii oraz wystawa prac plastyczno-malarskich uczniów klas pierwszych.
Na deser każdy z odwiedzających otrzymał ciekawe upominki. Każdy z uczestników  spotkania mógł poczuć się jak prawdziwy uczeń, rozwiązując zadania na tablicy interaktywnej pod czujnym okiem wychowawczyń klas pierwszych. Dziękujemy Wszystkim za liczne przybycie – do zobaczenia we wrześniu!

Paulina Czyżniewska, Marta Turkiewicz