Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

AKCJA – NARODOWE CZYTANIE „PANA TADEUSZA” W CIECHOCINKU

     Dnia 8. września 2012 roku w całej Polsce odbyła się akcja „Narodowe czytanie „Pana Tadeusza”, którą zainaugurował prezydent RP Bronisław Komorowski. Nadrzędnym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczną lekturę klasyki polskiej literatury.
    W Ciechocinku akcja rozpoczęła się w sobotnie popołudnie przy fontannie WINDSOR  na Parterach Hellwiga. Czytanie „Pana Tadeusza” przy dźwiękach muzyki rozpoczęła pani Aldona Nocna, Przewodnicząca Rady Miasta, polonistka ciechocińskiego liceum, pani  Mariola Różańska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Janusza Żernickiego, pani Katarzyna Kaliszewska z Miejskiego Centrum Kultury, pan Zbigniew Ostrowski, polonista Liceum Towarzystwa Salezjańskiego. W przedsięwzięciu także wzięli udział uczniowie. Wśród młodzieży szkolnej nie zabrakło również uczniów Publicznego Gimnazjum im.Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku. Naszą szkołę reprezentowali: uczennice  klasy 3c Małgorzata Gołębiewska, Justyna Malinowska oraz dwaj uczniowie klasy 1c Dawid Malinowski i Bartosz Pawlak, których wspierały i podziwiały wychowawczynie pani Małgorzata Bujalska i Kamilla Bolewicka.
  W przyszłym roku bohaterem narodowego czytania prawdopodobnie będzie „Zemsta” Aleksandra Fredry.
Skip to content