Dziś Twoje Święto Mamo

Twoje święto dziś mamo,
więc Ci z serca chcemy dać.
Garść poziomek, garść malin,
leśnych jagód pełen dzban.

Bądź pogodna, bądź jasna,
najpiękniejsza z wszystkich mam.
Bądź promienna, bądź nasza,
każdy niech swą mamę ma.

Dzień Matki to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Wszystkie dzieci składają swoim mamom najserdeczniejsze życzenia i podziękowania.

W naszej szkole również uczciliśmy ten dzień bardzo uroczyście. Były wiersze, piosenki i tańce, które wyrażały  miłość i wdzięczność dla  mam, za trud i poświęcenie wkładane każdego dnia.

W akademii wystąpili uczniowie klas pierwszych, czwartych i gimnazjaliści przygotowani przez panie:  Paulinę Czyżniewską,  Martę Turkiewicz, Olę Gawinecką i Agnieszkę Racką.

Mamy były bardzo wzruszone i dumne z występów artystycznych swoich dzieci. Następnie dzieci obdarowały mamy własnoręcznie wykonanymi (pod opieką pani Justyny Mandry) laurkami, kwiatami i oczywiście buziakami.

A. Gawinecka