Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych

11 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Katolickich im. ks. J. Długosza we Włocławku odbyła się gala laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Wyróżnieni uczniowie i ich opiekunowie – nauczyciele przedmiotów otrzymali specjalne dyplomy i statuetki.  W tym roku szkolnym zorganizowano 13 konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów. Wzięło w nich udział 22 441 uczestników. Największą liczbę przyciągnął konkurs języka angielskiego – 4276 uczniów.  Najwięcej finalistów i laureatów było z przedmiotów ścisłych: fizyki (179), chemii (115) i matematyki (97).

Miło nam poinformować, że  uczeń naszej szkoły Wojtek Gawinecki otrzymał ponownie, tak jak w klasie I, tytuł laureata konkursu języka angielskiego. W ubiegłym roku pracując pod kierunkiem pani Joanny Monety został laureatem konkursu języka niemieckiego.

Warto przypomnieć, że tytuł laureata zwalnia ucznia z egzaminu gimnazjalnego z danego przedmiotu i gwarantuje  miejsce w szkole średniej.

Gratulujemy i życzymy  kolejnych  sukcesów.

                                                                                                 Opiekun A. Gawinecka