Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Gorąca wycieczka do Warzelni Soli

Nasze klasy pierwsze zawsze spędzają czas aktywnie. Nie straszny im upał ani długa droga do przebycia. Tym razem wyprawę zorganizowali rodzice naszych uczniów wraz z paniami wychowawczyniami. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Warzelni Soli. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania informacji o powstawaniu soli i obejrzenia miejsca, w którym to się odbywa. Po zwiedzaniu przyszedł czas na piknik w cieniu drzew. Napojami gaszącymi pragnienie były oczywiście nasze rodzime: Krystynka i oranżada ciechocińska. Po odpoczynku przyszła pora na dalszą wyprawę, tym razem w cieniu drzew Parku Zdrojowego. Po krótkich przystankach przy fontannie „Jaś i Małgosia” oraz wolierze z pawiami, nasi najmłodsi dotarli na Plac Gdański, gdzie czekały na nich upragnione lody. Kolejnymi punktami wycieczki były: pierwsza tężnia, pomnik Stanisława Staszica, zegar kwiatowy i fontanna „Grzybek”. Przy ostatnim czekała kolejna atrakcja – melexy, którymi uczniowie wrócili do szkoły.