Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie dzieci z klas pierwszych i drugich z ratownikiem medycznym  Piotrem Borowskim.

Uczniowie  poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pan ratownik opowiedział uczniom  jak ustrzec się przed przykrymi niespodziankami podczas ferii zimowych oraz co robić w chwili zagrożenia zdrowia i życia.

Poruszone zostały  tematy związane z oparzeniami, odmrożeniami, złamaniami  i zwichnięciami.  Dzięki temu spotkaniu wiemy, jak w poprawny sposób powiadomić odpowiednie służby o zaistniałym zdarzeniu.

Spotkanie z ratownikiem medycznym należące do jednej z najważniejszych lekcji życi w przyszłości pozwoli dzieciom na niesienie pomocy osobom potrzebującym. Lekcja przeprowadzona przez ratownika nauczyła najmłodszych prawidłowego postępowania w razie niebezpieczeństwa.

Do kogo zgłaszać się o pomoc? Jak zabezpieczyć złamaną nogę? Czy zmarznięte dłonie ogrzewać gorącą wodą?   To już wiemy!!!

DZIĘKUJEMY!!!

J.Bober