Jasełka najmłodszych

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

20 grudnia w  świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas I, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe, przypominając w ten sposób wydarzenia, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, diabłów, bohaterów bajek, , przybywających złożyć pokłon Jezusowi. Uroku inscenizacji dodały pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie klas II i III, nauczyciele i rodzice.

Jasełka dopełnili uczniowie z kółka muzycznego prowadzonego przez Sandrę Wesołowską. Na gitarze zagrał Paweł Andrzejewski kolędę „Lulajże, Jezuniu”; Julia Prokop, Anna Strzyżewska, Julia Skibińska, Klaudia Rybczyńska, oraz Antosia Wiśniewska wyśpiewały „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Dziecięcą pastorałkę”.

Po występie głos zabrał pan dyrektor Maciej Wzięch, który złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Panie K. Gajdzińska, N. Kaczmarek – Marjańska , J. Salwa