Koło geograficzne w terenie

Koło geograficzne w terenie – Ile wody jest w Wiśle?

16 stycznia 2019 podczas zajęć terenowych Koła geograficznego sprawdzaliśmy poziom wody w rzece Wiśle w Ciechocinku. Porównywaliśmy naszą królową rzek do innych dużych rzek na ziemi np. rzeka Kongo w Afryce, Ganges w Azji, czy Rodan w Europie. Dowiedzieliśmy w jaki sposób mogą być zasilane rzeki i czy występują na terenach gdzie płyną, powodzie.
Podczas wycieczki okazało się że poziom w Wiśle obecnie wzrasta w porównaniu z jesienią, wszelkie łachy i wysepki są teraz pod wodą. Zmodernizowane wały przeciwpowodziowe w naszym mieście stanowią zabezpieczenie przed powodzią. w okresie późnej wiosny, kiedy to w rzekach w Polsce będzie płynęło najwięcej wody. Pod koniec roku szkolnego ponownie sprawdzimy czy teoria zgadza się z praktyką!

Uczniowie Koła geograficznego