Kolorowo i wesoło

tn_WP_20150508_014KOLOROWO, WESOŁO, RAZEM Z MŁODSZYMI KOLEŻANKAMI
I KOLEGAMI
Z KLAS VI SP nr 1 w CIECHOCINKU!
70 rocznica zakończenia II wojny światowej,  Dzień Europy, spotkanie z uczniami  Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku.

8.maja 2015 roku cała społeczność Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków, uczniowie i nauczyciele przeszli ulicami naszego miasta w kolorowym pochodzie. W ten sposób uczciliśmy 70-tą rocznicę zakończenia II wojny światowej oraz Dzień Europy, ale naszym najważniejszym celem były odwiedziny w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 1 !

Barwny pochód tworzyli uczniowie reprezentujący państwa Europy:

I A-Włochy, I  B-Grecja, I C- Szwecja, II  A-Polska, II B- Wielka Brytania, IIC- Francja, IIIA- Niemcy,
III B – Ukraina, III C- Hiszpania

Po drodze, która wiodła przez Park Sosnowy, deptak, centrum handlowe miasta towarzyszyli nam kuracjusze i mieszkańcy Ciechocinka, wesoło nas pozdrawiając. Gdy dotarliśmy do budynku   Szkoły Podstawowej nr 1 powitała nas Pani Dyrektor Katarzyna Dzięgielewska, uczniowie i pracownicy szkoły.

tn_WP_20150508_003 tn_WP_20150508_002 tn_WP_20150508_001
Na boisku szkolnym nasi uczniowie spotkali się z szóstoklasistami, którzy od nowego roku szkolnego staną się gimnazjalistami! Dla nich został wykonany taniec pt.”Belgijka”. Zadedykowany taniec tak spodobał się młodszym koleżankom i kolegom, że część uczniów w tempie ekspresowym została nauczona  kroków i odbył się publiczny pokaz  tańca uczniów gimnazjum i szkoły tn_WP_20150508_018podstawowej, w którym uczestniczyła także  Pani Dyrektor SP nr 1 porwana do tańca przez Pana Zielińskiego.

Na koniec spotkania uczniowie serdecznie zaprosili swych młodszych kolegów, aby wstępowali w progi naszej szkoły, gdzie nauka i zabawa towarzyszą uczniom nie tylko od święta!

Barwny korowód powrócił  do gimnazjum, co zawdzięczamy opiece nauczycieli ortn_WP_20150508_012az ciechocińskiej Policji, która  czuwała nad naszym bezpieczeństwem, za co serdecznie dziękujemy Panu Komendantowi Mariuszowi Buliżańskiemu.