Konkurs – Mistrz SYMBOLIKI Chemicznej

Język chemiczny nie służy do codziennej komunikacji, ale jednak ma status języka międzynarodowego. Niezależnie od miejsca na kuli ziemskiej chemicy stosują te same znaki i symbole chemiczne do wyrażania ilości i rodzaju substancji.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas 7 i 8 po uprzednim zgłoszeniu się do nauczyciela chemii p. Martyny Jastrzębskiej.
Na konkursie obowiązuje znajomość symboli i nazw pierwiastków chemicznych w dwóch językach (polski i angielski) Obowiązują pierwiastki chemiczne znajdujące się w układzie okresowym o liczbie atomowej od 1 do 54 (od wodoru do ksenonu).
Nagrodę rzeczową otrzymuje mistrz i vice-mistrz.
Uczniowie, którzy uzyskają co najmniej 90% poprawnych odpowiedzi otrzymają cząstkową ocenę celującą z chemii.
Uczniowie, którzy uzyskają co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi otrzymają cząstkową ocenę bardzo dobrą z chemii.

Przewidywany termin konkursu: grudzień
Więcej informacji i materiałów u nauczyciela chemii.

Martyna Jastrzębska