Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy – Leon

1. 11 i 12 kwietnia 2018 uczniowie klas pierwszych i czwartych uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „LEON”.

Uczniowie  czwartych klas przez 45 minut  rozwiązywali testy z języka polskiego i angielskiego, klasy siódme z języka polskiego.  Na pierwszaków  natomiast czekał przyjazny test sprawdzający zintegrowane sprawności.

Konkurs „Leon” powstał w 2013 roku, jest skierowany do uczniów Szkół Podstawowych z całej Polski.

Jego celem  jest  sprawdzenie  umiejętności językowych oraz przedmiotowych uczniów i  zachęcenie ich do nauki. Zadania konkursowe przygotowywane są przez doświadczonych nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą. Testy są układane na podstawie norm programowych.

Zróżnicowany poziom zadań pozwoli każdemu uczniowi sprawdzić swoje umiejętności, a nauczycielowi dostarczy obiektywnej oceny pracy ucznia.

Gratulujemy odwagi i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

P. Czyżniewska. i A. Gawinecka