Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku

W poniedziałek, 18 marca odbyło się kolejne spotkanie seniorów z Klubu Senior + Niezapominajka z uczniami naszej szkoły. Tym razem zaprzyjaźniony klub odwiedzili uczniowie z klas Ia i Vb. W ramach akcji „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku” seniorzy przypomnieli znane i mniej znane dzieciom bajki Ch. H. Andersena, Ch. Perrault i braci Grimm. Potem przyszła pora na wiersze i piosenki w wykonaniu najmłodszych. W tak sympatycznej atmosferze, aż chce się przyznać: jak dobrze jest być wnuczkiem, jak dobrze jest być babcią, dziadkiem. Na zakończenie dzieci wręczyły gospodarzom własnoręcznie wykonane tulipany, symbol nadchodzącej wiosny.

Ciepłe przyjęcie i domowa atmosfera sprawiły, że z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

                                                                                   Anna Baranik,  Aleksandra Gawinecka