Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Podsumowanie roku szkolnego 2020/21

Podsumowanie roku szkolnego 2020/21 w Szkole Podstawowej nr 3 w Ciechocinku

Rok szkolny 2020/21 był kolejnym, bardzo trudnym okresem, w którym musieliśmy  zmierzyć się  z efektami pandemii i nową rzeczywistością. Po ograniczeniach z marca 2020 roku, kiedy wprowadzono naukę zdalną, od 1 września uczniowie wrócili do szkoły tylko na 2 miesiące.
Od czerwca 2020 roku,  w ramach dwóch projektów realizowanych przez Urząd Miejski, wszystkim potrzebującym pomocy uczniom zostały wypożyczone laptopy do nauki zdalnej. Należy podkreślić, że zarówno uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, jak i klas IV-VIII zdali egzamin nauki na odległość wyróżniająco.
W styczniu  do nauki stacjonarnej wrócili uczniowie klas I-III, a po kolejnych ograniczeniach nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów rozpoczęła się od 30 maja. Uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkursach, zawodach, akcjach charytatywnych, osiągając wiele sukcesów.
Osiągnęliśmy bardzo wysoki wynik średniej edukacyjnej szkoły – 4,02. 56 naszych uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, a 19 wśród nich wypełniło kryteria do Stypendium Burmistrza za wysokie wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia edukacyjne. Najwyższe średnie w szkole uzyskały Marcelina Cichorz i Zuzanna Piotrowska z klasy VIb – 5,83 i Julia Siuber 5,78 z klasy VIIIa.
Udało się nam zorganizować pasowanie uczniów klas I, szkolne obchody Dnia Dziecka – ekologiczne śniadanie dla klas IV-VIII, zawody sportowe dla klas starszych, wspólnego grilla, wyjście do kina dla najmłodszych, jak  również skorzystaliśmy z zaproszenia na poczęstunek lodami.
Na szczególną uwagę zasługują następujące osiągnięcia uczniów:
Alicja Wilińska, klasa 8a – laureatka Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu  z języka niemieckiego – ze 100% wynikiem
Natalia Stasiak, klasa7b – laureatka Interdyscyplinarnego Konkursu o Wielkich Polakach pod patronatem Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty,
Zuzanna Piotrowska klasa 6b – finalistka powyższego konkursu.
Osiągaliśmy też sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Kangur” – wyróżnienia otrzymali Nadia Muszyńska z kl. 2a i Michał Stasiak z kl. 4a.
Bardzo aktywnie działał też Samorząd Uczniowski organizując wiele przedsięwzięć i konkursów oraz Szkolne Koło Caritas, które w ostatnich dniach zorganizowało m.in. kwestę na operację przewlekle chorej uczennicy z Ciechocinka.
Sukcesy najmłodszych uczniów również zasługują na uwagę:
Młodzi piłkarze szkoły trenujący w ZDRÓJ OSiR
– II m. w ogólnopolskim turnieju Bałtyk Cup w kategorii żak starszy, I m. w lidze żaka starszego w rozgrywkach OZPN Włocławek – rocznik 2012-13
– IV m. w ogólnopolskim turnieju Bałtyk Cup w kategorii orlik młodszy, I m. w lidze orlika młodszego w rozgrywkach OZPN Włocławek, rocznik 2011
Aleks Puczyński
– I m. w Plebiscycie Sportowym w kategorii Sportowy Talent Roku w powiecie aleksandrowskim
– Zespół Wokalny Moniuszki
– II m. w Powiatowym Konkursie Piosenki Ludowej
– I m. w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Graj dudka, graj   Panu”
– I m. w Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej
Antonina Matuszak – kl. 3b
-I m. w Powiatowych Prezentacjach Piosenki Dziecięcej Doreminki 2021
– I m. w wojewódzkim konkursie „Podziel się  kolędą”
– III m. w ogólnopolskim festiwalu tańca w powietrzu w Pniewach
– I m. w ogólnopolskich zawodach akrobatyki sportowej w Poznaniu
Anna Strzyżewska – kl 2b
–  II m. w wojewódzkim konkursie Mikołajkowe Śpiewanie
– II m. w Prezentacjach Piosenki Dziecięcej  Doreminki
Marcelina Sikorska
– I m. W Wojewódzkim konkursie Plastycznym PROJEKT PIERNIK
Alicja Mińkowska
– awans do finału międzynarodowego konkursu wokalnego  „GOLDEN VOICE”
– wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie skrzypcowym Presto
– I m. w Powiatowym Konkursie Piosenki Ludowej
– I m. w Prezentacjach Piosenki Dziecięcej  Doreminki
Wiele sukcesów osiągnął też szkolny zespół muzyczny „Olimpic”, jak i uczniowie biorący udział w zajęciach koła plastycznego.
Trzy uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniach 24-25 czerwca,  dla klas VIII, IV-VII
i I-III, były najlepszym podsumowaniem dokonań uczniów  naszej szkoły.
W trakcie nich nagrody specjalne  Burmistrza Ciechocinka p. Leszka Dzierżewicza otrzymały: dwie  absolwentki za uzyskanie najwyższych osiągnięć edukacyjnych w klasie ósmej  Julia Siuber – śr. 5,78 i Oliwia Koprowskiej – śr 5,50 oraz Alicja Wilińska i Natalia Stasiak – laureatki konkursów wojewódzkich. Nagrody  dyrektora szkoły Macieja Wzięcha – za osiągnięcie najlepszych wyników edukacyjnych w szkole – otrzymały uczennice klasy VIb Marcelina Cichorz i Zuzanna Piotrowska – średnia 5,83. Nagrodę p. Klary Drobniewskiej,  wieloletniej radnej Ciechocinka za najwyższe wyniki edukacyjne  i rozwijanie zainteresowań otrzymała Zuzanna Piotrowska z klasy VIb, a nagrodę  Przewodniczącego Rady Rodziców, p. Pawła Rosińskiego, dla najlepszego ucznia,  otrzymał Jakub Cichocki, za osiągnięcie średniej ocen 5,67.

Maciej Wzięch