Poznajemy zawody naszych rodziców

14 lutego w klasie 1 b odbyły się zajęcia pt. ”Poznajemy zawody naszych rodziców”. Bohaterami spotkania byli rodzice – przedstawiciele Straży Pożarnej z Aleksandrowa Kujawskiego i Ciechocinka, którzy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” opowiedzieli dzieciom na czym polega praca strażaka, jaki mundur nosi strażak na co dzień  i podczas akcji ratunkowej i co trzeba zrobić żeby zostać strażakiem.  Głównym celem spotkania było zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali strażaków i zadawali wiele pytań. Na zakończenie mogli przymierzyć  hełm i czapkę oraz kurtkę strażacką.

W podziękowaniu uczniowie poczęstowali  gości swoimi wypiekami przygotowanymi do Szkolnej Słodkiej Kawiarenki.

N.Marjańska