Premiera „Legalne blondynki”

To była Blondynka… tymi słowami, 16 maja 2018 roku, rozpoczął się spektakl muzyczny „Legalne blondynki” na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.

W musicalu wykonawcy śpiewem, tańcem i żartobliwymi dialogami przedstawili historię grupy dziewcząt – Blondynek, które z niepokornych nastolatek, miłośniczek nocnych wypadów do dyskoteki, wielbicielek kosmetyków i Bonda, stają się Damami, realizują marzenia, idą na studia, ale pozostają wierne pasji tańca. Ta metamorfoza staje się możliwa dzięki rodzinie i przyjaciołom oraz Pani Dyrektor i dziewczętom ze Szkoły Dam.

W to przedsięwzięcie zostało zaangażowanych  50 uczniów z klas IV, VII szkoły podstawowej oraz z klas II i III  gimnazjum. Młodzi artyści włożyli w to wiele pracy, serca i wysiłku, ale też świetnie się przy tym bawili. Ich zaangażowanie zostało nagrodzone ogromnymi brawami przez licznie przybyłych gości, rodziny artystów, uczniów, mieszkańców miasta. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Leszek Dzierżewicz burmistrza Ciechocinka, Pan Wojciech Marjański wicestarosta powiatu aleksandrowskiego i przedstawiciele Rady Miejskiej.

Scenariusz musicalu opracowała i wyreżyserowała P. Justyna Mandra, nauczycielka geografii przy współpracy z P. Pauliną Mrówczyńską, P. Joanną Żelazkiewicz, P. Barbarą Szelągowską. Po sukcesie musicalu Mamma Mia, wystawionym w ubiegłym roku przez uczniów – dziś absolwentów, podjęła się ponownie pracy nad przygotowaniem występu.

Słowa podziękowania kierujemy do dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi,dyrekcji MCK, akustyków i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania musicalu. Dziękujemy za współpracę, pomoc w przygotowaniu spektaklu oraz za okazaną cierpliwość i zrozumienie.