Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Przedszkolaki uczciły Majowe Święta Narodowe

W dniu dzisiejszym do Szkoły Podstawowej nr  3 zostały zaproszone na uroczysty apel z okazji Dnia Flagi i Święta Konstytucji  3 Maja dzieci z przedszkoli:  Kubusia Puchatka, Bajka oraz  Jaś i Małgosia.

Przedszkolaki powitał pan dyrektor  Maciej Wzięch i zaprosił do wspólnego obejrzenia programu słowno-muzycznego zaprezentowanego przez uczniów kl.IIa i IIb. Dzieci w skupieniu i z ogromnym zainteresowaniem oglądały  prezentację multimedialną. Orzeł biały, biało-czerwona flaga, godło Polski, a także tekst wiersza: „Kto ty jesteś? Polak mały”- są już dobrze znane wśród naszych najmłodszych obywateli. Udział w uroczystości pozwolił dzieciom poczuć się patriotami i zrozumieć słowo „ojczyzna”. Dzieci wykazały się też dużą wiedzą biorąc udział w quizie o swoim kraju i odpowiadając bezbłędnie na wszystkie pytania J.

Spotkanie zakończyło się przepięknym odśpiewaniem  przez przedszkolaki „Mazurka Dąbrowskiego” i wykonaniem zdjęć na tle biało- czerwonej flagi.

Wszystkie dzieci zostały obdarowane kolorowankami z symbolami narodowymi i cukierkami.

Mamy nadzieję, że dzisiejsza uroczystość zapadnie w pamięci „Małych Polaków”, a już wkrótce, bo 1-ego września, niektórych z nich będziemy mogli powitać w murach naszej szkoły.

M.Guga

 

Skip to content