Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

„Puchatek” kontra Pierwszaki

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku w roku szkolnym 2017/2018 przystąpili do programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Projekt ten miał na celu zwiększyć świadomość dzieci i praktycznie przygotować na ewentualne zagrożenia, wynikające z codziennego życia.
Część praktyczną zrealizowali funkcjonariusze policji i strażacy, zaś dopełnieniem wiedzy praktyczniej zajęła się Pani Małgorzata Bujalska wraz z uczniami klasy 3 gimnazjum, pokazując tajniki prawidłowo udzielanej  resuscytacji.
W ramach „Puchatkowego Programu”  każde z dzieci otrzymało specjalnie przygotowane do tego celu książeczki z ćwiczeniami i zabawami. Nie można tu pominąć dużego wkładu nauczycielek – Pani Pauliny Czyżniewskiej i Pani Marty Turkiewicz, bo dzięki ich zaangażowaniu uczniowie bez większego problemu poradzili sobie z tym trudnym testem wiedzy o bezpieczeństwie.

Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia było otrzymanie przez szkołę certyfikatu. Brawo Pierwszaki!

                                                                                    Paulina Czyżniewska