Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Rok 2017 – rokiem Wisły

Rok 2017 jest rokiem Wisły. Z tej okazji w naszej szkole 27 X 2017 odbyła się kolejna impreza poświęcona królowej polskich rzek. Tym razem uczniowie klas trzecich gimnazjum przedstawili młodszym kolegom i koleżankom legendy związane z niektórymi miastami, przez które przepływa Wisła. Legendę o początkach Wisły przeczytała Karolina Cierpisz  a w rolę Białej i Czarnej Wisełki wcieliły się Weronika Zakrzewska i Agata Boniecka. Księciem Czantorem był Kacper Pietrzak. Następnie Patryk Rybarczyk i Kuba Wieczerzak przedstawili legendę o Smoku Wawelskim. Konstancji Cichockiej, która czytała legendę o powstaniu Warszawy towarzyszyła Julia Jakubczak jako Sawa i Kuba Śmigielski jako Wars. Gdy Wisła dotarła do Torunia na scenie pojawił się Marcel Matyjanowski z legendą o Krzywej Wieży, Kacper Kozłowski w stroju Krzyżaka i Weronika Zakrzewska. Następną legendę związaną z Grudziądzem przeczytał Wojciech Gawinecki. Historię zamknęła opowieść o wypędzeniu diabła Gdańska, którą przedstawiła Zuzanna Trojanowska oraz Dominik Pastwikowski jako Chrystian i Kuba Śmigielski jako Wenecjanin doktor Damiano. Imprezę prowadziła Karolina Lewandowska, która przedstawiła prezentację na temat Wisły a piękną piosenkę pt.”Płynie Wisła płynie” śpiewały: Julia Brzezińska, Sandra Grochulska, Zuzanna Krauze i Gabrysia Pawlak.

W drugiej części rozpoczęły się konkursy. Uczniowie kolorowali na czas herby polskich miast, wykazywali się wiedzą na temat miast leżących na wiślanym szlaku. Pani wicedyrektor Marzena Grzegórska ogłosiła wyniki i przekazała w nagrodę słodkie upominki. Ogłosiła także następne konkursy : wykonanie makiety rzeki Wisły, przedstawienie widoku miasta leżącego nad Wisłą i napisanie legendy o Ciechocinku.

Przygotowanie uczniów  i dekoracje to dzieło Katarzyny Dąbrowskiej, Aleksandry Gawineckiej, Iwony Ogrodowskiej, Wiesławy Wiśniewskiej oraz Joanny Żelazkiewicz.

A.Gawinecka

 

Skip to content