Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Romek i Jula w Ciechocinku

          To już lato… słowami piosenki, 5 czerwca 2019 roku, rozpoczął się na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku spektakl  „Romek i Jula – nowa historia” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku.

Wykonawcy śpiewem, tańcem i żartobliwymi rymowanymi dialogami opowiedzieli swoją nieznaną dotąd adaptację histori Romeo i Julii, którą wyreżyserowała Pani Agnieszka Racka na podstawie scenariusza napisanego przez Panią Justynę Mandra. Tytułowi bohaterowie Jula – roztańczona małolata, która chce być damą i Romek – chłopak z gitarą, wspierani przez przyjaciół przeżywają swoją pierwszą miłość. Przeciw ich szczęściu stają jednak rodzice, których rozsądek nie dopuszcza myśli o zaślubinach. Perypetie bohaterów śledzą “z balkonu” narratorzy, kończący swoje refleksje słowami: “Wezmą ślub czy nie wezmą ? Oto jest pytanie. Czy to jest miłość czy to jest kochanie?”
Scenografia i dekoracja wykonane przez Panią Joannę Żelazkiewicz i Pana Roberta Marca stworzyły shakespearowski klimat we współczesnych realiach.

W to przedsięwzięcie zostali zaangażowani uczniowie z klas V, VIII I IV szkoły podstawowej. Młodzi artyści wykazali się wielkim zaangażowaniem, kreatywnością, świetnie się przy tym bawiąc. Ich trud podczas wielu prób, wyłonił wspaniałe talenty aktorskie, co zostało nagrodzone brawami przez licznie przybyłych gości, rodziców, uczniów i mieszkańców miasta.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Marian Ogrodowski wiceburmistrz Ciechocinka, Pan Jerzy Sobierajski przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Wojciech Zieliński wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz ciechocińscy radni.

Przygoda naszych uczniów z teatrem się nie kończy. Są oni pełni zapału i pomysłów na kolejne sceniczne wyzwania, na które już dziś zapraszamy!

                                                                                       Agnieszka Racka, Justyna Mandra