SadziMY

SadziMY – uczniowie klasy 1b posadzili swoje pierwsze drzewka

10 października obchodzony jest na całym świecie „Dzień drzewa”. Po raz pierwszy hasło sadzimy pojawiło się w 1872 r. w Ameryce, kiedy to ówczesny sekretarz rolnictwa i wielki miłośnik przyrody zwrócił się do swoich rodaków z apelem, aby kto tylko może posadził drzewo. Wkrótce idea ta rozszerzyła się po całym świecie.

W tym roku także i my – uczniowie klasy 1b włączyliśmy się do tej akcji. Pogoda była piękna, świeciło słońce, z wielką radością i zaciekawieniem przystąpiliśmy do pracy. Nasze małe świerczki zaplanowaliśmy posadzić przy placu zabaw w naszej szkole. Wcześniej miejsca sadzenia zostały przygotowane przez p. Witka i Roberta. Dobrze, że były z nami też nasze panie nauczycielki – p. Małgorzata Guga i p. Marta Turkiewicz, ponieważ nie do końca wszyscy wiedzieli, jak sadzi się rośliny. Już teraz wydaje się to całkiem proste: włożyć do dołka, obsypać ziemią, przyklepać i podlać, ale początki często bywają trudne. Po zakończonej pracy z dumą chodziliśmy wokół naszych świeżo posadzonych drzewek, którym nadaliśmy nawet imiona. Cieszymy się, że mała sadzonka, którą trzymaliśmy w rękach, to początek wielkiej przygody. Wyrosną z nich duże świerki, które będą nas zachwycać każdego dnia. Będziemy o nie dbać, podlewać i często je odwiedzać.

Uczniowie klasy Ib