Ślubowanie pierwszaków

My jesteśmy pierwsza klasa… Ślubowanie pierwszaków w Szkole Podstawowej nr 3

Dzień 16 października 2017 roku na długo zapisze się w pamięci uczniów klas pierwszych,  ich rodziców, dyrekcji i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku. Po blisko dwudziestoletniej przerwie w szkole znów zabrzmiały słowa przysięgi pierwszoklasistów.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością znakomici goście: P. Leszek Dzierżewicz- Burmistrz Ciechocinka, P. Marcin Zajączkowski – Przewodniczący Rady Miejskiej Ciechocinka, P.  Marcin Strych- Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Miasta, P. Małgorzata Kobusińska- Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 Bajka, P. Paweł Rosiński- Przewodniczący Rady Rodziców SP nr 3 w Ciechocinku.                                                                                                                                                                           Pierwszoklasistów  w szkolne życie wprowadzali najstarsi uczniowie szkoły – gimnazjaliści z klasy trzeciej, którzy  udzielali dzieciom cennych rad i wskazówek, deklarowali pomoc .  Potwierdzili też, iż pierwszaki w pełni zasługują na miano ucznia, gdyż sprostali postawionym zadaniom – z przejęciem recytowali wiersze, śpiewali piosenki związane tematycznie z obowiązkami ucznia. Odpowiedzieli  na ważne pytania. Występ przed liczną publicznością wymagał od młodych artystów dużej odwagi. Wykazali się nią również podczas ślubowania. Nasi bohaterowie ubrani  w galowe stroje, przed sztandarem szkoły ślubowali godnie i kulturalnie zachowywać się w szkole, szanować rodziców, nauczycieli, pilnie uczyć się, wzorowo wypełniać wszystkie polecenia nauczycieli, wychowawców, przynosić zaszczyt szkole. Potem nastąpił długo oczekiwany moment.  Dyrektor szkoły – Pan Maciej Wzięch dokonał symbolicznego aktu pasowania na ucznia, dotykając kolorowym ołówkiem ramienia dziecka i wypowiadając zdanie: pasuję cię na ucznia. Bardzo miłą chwilą dla dzieci było wręczenie  pamiątkowych dyplomów przez wychowawczynie Panie: Martę Turkiewicz i Paulinę Czyżniewską. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności szkolnej. Gratulacje i życzenia nowo pasowanym uczniom złożyli Dyrektor szkoły P. Maciej Wzięch, Burmistrz Ciechocinka P. Leszek Dzierżewicz, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury Sportu i Promocji Miasta P. Marcin Strych. Miłą niespodziankę – upominek przygotowała dla uczniów klas I dyrektor Przedszkola Bajka P.  Małgorzata Kobusińska. Nie zabrakło też życzeń od starszych koleżanek i kolegów. Zwieńczeniem doniosłej chwili była pamiątkowa fotografia przed tablicą Polskich Olimpijczyków- Patrona Szkoły.

Wszystkim uczniom klasy pierwszej gratulujemy i życzymy najlepszych ocen i wzorowego zachowania na pierwszym szkolnym świadectwie.

Uroczystość przygotowały Panie: Paulina Czyżniewska, Marta Turkiewicz, Ewa Rogozińska i Joanna Żelazkiewicz, które składają serdeczne podziękowania Gościom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom   i Uczniom klas IIIc  i VIIa , którzy uświetnili spotkanie.

Ewa Rogozińska

Najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, pogodnych, przeżytych w radosnym
nastroju Świąt Wielkiej Nocy pełnych wiary, nadziei i miłości

składają