Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Spotkanie z olimpijczykiem polskim – Łukaszem Pawłowskim

          Dnia 27 listopada 2012 roku Publiczne Gimnazjum w Ciechocinku odwiedził wioślarz Łukasz Pawłowski. W spotkaniu ze sportowcem uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i Pani Dyrektor .
Nasz gość, to znany i ceniony sportowiec srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie, brązowy medalista mistrzostw świata z Eton, złoty medalista młodzieżowych mistrzostw Europy. Na co dzień występuje w klubie AZS UMK Energa Toruń. Pan Pawłowski w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o swojej sportowej pasji. Wyjaśnił na czym polega uprawiana przez niego dyscyplina sportu, mogliśmy też obejrzeć medal olimpijski. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się również jak wyglądają treningi oraz przygotowania do takich wydarzeń, jakim jest udział w olimpiadzie. Spotkanie było niezwykle interesujące. Nasz gość zachęcał uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu, do uprawiania sportu oraz pracy nad sobą.
Łukasz Pawłowski może być przykładem dla wszystkich uczniów, ponieważ jest wykształcony, wysportowany i konsekwentnie dąży do celu. W swoim aktywnym trybie życia znajduje czas, aby spotkać się z młodzieżą i w ten sposób propagować zdrowy, aktywny styl życia.
Na koniec spotkania wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.
                                                                                                                       Wiktoria Chmielewska