Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Sukcesy pływackie naszego ucznia

0Mikołaj Pasternacki jest uczniem klasy 2a naszego gimnazjum. Od kilku lat osiąga sukcesy sportowe. W wieku  6 lat rozpoczął przygodę z pływaniem. Aktualnie pływa 8 lat, a od 6 lat jest w grupie sportowej pod opieką trenera Tomasza Sikorskiego. Na trening poświęca 1,5 godziny dziennie przez pięć dni w tygodniu. Mikołaj zajmuje siódme miejsce w rankingu ogólnopolskim piętnastolatków.

SHERATON POZNAŃ CUP 06-08.02.2015

]

W dniach 06-08.02.2015 roku Mikołaj Pasternacki wziął udział w zawodach rozegranych na pływalni Term Maltańskich w Poznaniu. Mikołaj Pasternacki zajął 9 miejsce w finale na 50 metrów stylem dowolnym i po raz pierwszy zawodnik ,,Kurortu” złamał barierą 1 minuty na 100 metrów stylem dowolnym(59,59s).

FINALISTA MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W PŁYWANIU.
Mikołaj Pasternacki dwa razy dostał się do finału ,,B” w wyścigach na 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym. W finałach zajął 18 miejsce w stylu dowolnym i 15 stylem grzbietowym.

LĘBORK 16.05.2015 – ,,V MEMORIAŁ PŁYWACKI STANISŁAWA UBY”
Mikołaj Pasternacki klasyfikowany był w kategorii open i konkurował ze starszymi od siebie rywalami. Pomimo to wywalczył 1 miejsce w konkurencji na 100 metrów stylem grzbietowym.

MŁAWA 14-15.11.2015 R. ,,OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA MŁAWA”
Wśród chłopców czternastoletnich Mikołaj Pasternacki zdobył brązowy medal w finale sprintu na 50 metrów stylem dowolnym.

OGÓLNOPOLSKIE MŁODZIEŻOWE ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR BURMISTRZA OŻAROWA MAZOWIECKIEGO.
Wzięło w nich udział 350 zawodników -reprezentantów 21 klubów z całej Polski. Mikołaj Pasternacki był najszybszy w sprincie na 50 metrów zdobywając 1 miejsce (26.60s.) stylem dowolnym oraz trzecie miejsce w rywalizacji na 100 metrów w tym samym stylu.

ZAWODY PŁYWACKIE ,,PŁYWAM NA MEDAL” MEMORIAŁ IM.KONRADA ORZECHOWSKIEGO W TORUNIU.
Mikołaj Pasternacki zajął 3 miejsce na 100m stylem grzbietowym oraz 2 miejsce na 100m stylem dowolnym.