Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 17 listopada 2023 roku

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości .

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat uczestniczą w obchodach tego święta.
W tym roku postawiliśmy na gry edukacyjne z tabliczką mnożenia w roli głównej.
Uczniowie grali w matematyczne statki, zamalowywali pola na planszach, grali w wykreślanki, wypełniali tabliczki szczęścia, tworzyli za pomocą kostek 10-ściennych swojego potworka (to zadanie wywołało wiele emocji-prace powieszone na korytarzu nadal są podziwiane przez ich twórców), poznawali historię tabliczki i jej Święta, którą należało odkodować.

Brali udział w egzaminie online, który bezbłędnie rozwiązali następujący uczniowie:

1. Marcel Lorenz
  2. Franek Ogrodowski
  3. Mateusz Trzciński
  4. Dominik Bednarski
  5. David Shnuder
  6. Aleks Puczyński.
  7. Kaziu Przekwas

Wiele emocji wzbudził również test szybkości przy poprawnym rozwiązywaniu zadań tabliczkowych w HEXelon. Tutaj najlepsi byli:

1. Piotrek Szikorowski
  2. Franek Ogrodowski
  3. Mateusz Trzciński
  4. Igor Zareba.
  5. Tkachenko Ivan.

Gry i zabawy dostarczyły wszystkim wiele emocji i pozwoliły przez zabawę utrwalić tak potrzebną na co dzień bohaterkę tych gier, czyli tabliczkę mnożenia.

A.Świątkiewicz, M.Cichocka