Święto Szkoły – pierwsze klasy na afiszu

18Otrzęsiny są świetną formą zabawy i przełamują bariery między uczniami klas pierwszych, a starszą młodzieżą. Pokazują, że oprócz nauki istnieje radosna, przyjemna strona szkoły.
Dnia 27 października w Publicznym Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku odbyło się wyjątkowe Święto Szkoły. Uroczystość miała bogatą oprawę artystyczną i połączona była z  otrzęsinami klas pierwszych. Całe przedsięwzięcie prowadziły: Matylda Pietrzykowska i Agata Szymańska i Julia Hejdysz.

Po krótkiejprezentacji programu imprezy, nadszedł czas na długo wyczekiwany konkurs pt. „Twoja twarz brzmi znajomo”. Tegorocznym tematem przewodnim były polskie zespoły muzyczne. Każda klasa 1-3 opracowała choreografię do piosenki wcześniej wylosowanego zespołu. Bawiliśmy się, między innymi, przy takich utworach jak : „Zawsze z tobą chciałbym być „- Ich Troje, „Na pewno” -,,Sound’N’Grace”, „Barcelona”- Pectus, ,, Jak Anioła głos” –Feel.

Podczas występów nie sposób było powstrzymać się od śmiechu,klaskać w rytm muzyki i świetnie bawić się z występującą klasą. Warto dodać, że prezentowali się nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele, którzy razem z wychowankami tańczyli, a nawet śpiewali. Najbardziej swoim występem zaskoczyła wszystkich pani Magda Gapińska, która  w rewelacyjny sposób zaśpiewała ze swoją podopieczną , tworząc piękny duet w piosence Blue Cafe „Do nieba, do piekła”.

Po zaprezentowaniu się  wszystkich klas nadszedł czas na turniej klas pierwszych, oceniany przez jury w składzie: pani dyrektor Anna Władkowska, pani Joanna Moneta, pani Beata Lewandowska i pan Darek Dzik. Turniej składał się z czterech konkurencji. Quiz Olimpijski sprawdzał wiedzę, dotyczącą Igrzysk Olimpijskich na przestrzeni wieków. Artyści klas pierwszych malowali ,, na gorąco” portrety swoich wychowawczyń, a po ukończeniu pracy, panie musiały rozpoznać swoje podobizny.Kolejne zadania to humorystyczne przedstawienieswojej klasy oraz zawody sportowe. Podczas ostatniej konkurencji pojawiły się takie dyscypliny jak : „wyścigi rydwanów” ( ośmioosobowe zespoły ciągnęły na materacu swoją wychowawczynię), toczenie dwóch piłek, biegi, rzuty piłką do kosza. W większości konkurencji niezwyciężoną okazała się klasa 1 c. Następnie uczniowie klas drugich i trzecichwraz z wychowawcami zmierzyli się swe siły, przeciągając linę. Zwycięsko z tego „pojedynku”, pokonując  wszystkie klasy, wyszła klasa IIIa z panią Magdą Gapińską.

Po sportowych zmaganiach na hali wyłonieni zostali sportsmen i sportsmenka roku szkolnego 2014/2015 czyli najlepsi sportowcy szkoły. Zostali nimi: Weronika Michalska z klasy IIIc i Mikołaj Pasternacki z klasy IIa.

Gdy wszystkie etapy, sprawdzające możliwości i umiejętności uczniów klas pierwszych,zakończyły się pomyślnie, przyszła kolej na oficjalną część otrzęsin czyli złożenie ślubowania. Z każdej klasy do złożenia przysięgi wystąpili ich gospodarze, którzy unosząc ręce nad sztandarem szkoły, powtarzali słowa ślubowania, wypowiadane przez panią dyrektor. Reprezentanci klas zostaliubrani w tradycyjną grecką togę i symboliczny wieniec laurowy. Pierwszoklasiści  otrzymalicertyfikaty, potwierdzające ich dojrzałość i fakt przyjęcia w poczet gimnazjalistów.

Ostatnią i bardzo emocjonującą atrakcją dnia był niesamowity mecz piłki siatkowej, w którym nauczyciele konkurowali z uczniami. W zespole pracowników szkoły zagrały panie: Magda Gapińska, Paulina Mrówczyńska, Agnieszka Racka, Małgorzata Bujalska oraz panowie: Dariusz Dzik i Robert Marzec. Po stronie uczniów zaprezentowali się: Wiktoria Puczyńska, Kinga Bajda, Natalia Śmieszna, Dominik Pietrzak, Patryk Macewicz oraz Klaudia Zakrzewska. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla uczniów.

W tym dniu nie było jednak przegranych, każdy świetnie się bawił. Dla mnie, jako uczennicy klasy pierwszej, był to szczególnie ważny dzień, który z pewnością zapamiętam na długo. Tym samym chcę w imieniu wszystkich uczniów klas pierwszych podziękować starszym gimnazjalistom, którzy tak miło i ciepło powitali nas, a także pani dyrektori wszystkim pracownikom szkoły, dzięki którym odbyły się  niezapomniane otrzęsiny.

Zuzanna Trojanowska -koło dziennikarskie

25 24 23 22 21 16 17 19 20 15 14 13 12 11 6 7 8 9 10 5 4 3 1