Tydzień Mózgu

Tydzień Mózgu jest akcją edukacyjną, która ma na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu, układzie nerwowym, jego działaniu oraz przedstawienie aktualnych wyników badań w tym obszarze.

W tym roku obchodzony jest w dniach 13-19 marca.

W naszej szkole rozpoczęliśmy ten tydzień wspaniałym wykładem pana dr Andrzeja Zykubka  z Pracowni Kongitywistyki  UMK w Toruniu. Przez  ponad dwie godziny słuchacze jak zaczarowani słuchali o tym, jak działa nasz mózg , jak są odbierane bodźce przez różne zmysły, u których zwierząt są one najdoskonalej rozwinięte, …
Po skończonym wykładzie uczniowie jeszcze długo zasypywali pana doktora Zykubka pytaniami.

Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi Zykubkowi za tak wspaniałe przybliżenie nam tych trudnych, a jakże ciekawych zagadnień.

Dbaj o ten kierowniczy organ:

1. Dobrze się odżywiaj
  2. Wysypiaj się.
  3. Bujaj w obłokach (myśl).
  4. Ucz się języków.
  5. Używaj prawej i lewej ręki.

Popatrz na plakaty w wykonaniu uczniów klasy 6a . Niech będą inspiracja do codziennych działań. Powodzenia.