Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

V Festiwalu Piosenki Religijnej

Moniuszki wzięły również udział w V Festiwalu Piosenki Religijnej „Śladami Świętego Jana Pawła II”, który odbył się w Zespole Szkół w Zbrachlinie 21 maja 2019 r. Nasze małe artystki przygotowały pod kierunkiem pani Moniki Kosackiej – Mińkowskiej piosenkę z repertuaru Małe TGD pt. „Siedem”. Dziewczynki dzięki siostrze Katarzynie poznały ten utwór na lekcji religii dlatego postanowiły, że tę piosenkę wykonają na konkursie. Jak się później okazało, nie tylko one ją wybrały przez co rywalizacja była jeszcze większa. Ostatecznie to właśnie wersja Moniuszek najbardziej przypadła do gustu jurorom, a dziewczęta zdobyły I miejsce. Na końcu festiwalu, po wręczeniu nagród, wszyscy uczestnicy zaśpiewali wspólnie piosenkę finałową – „Siedem”. Moniuszek też jest siedem i wygląda na to, że jest to „szczęśliwa siódemka”.
Bardzo cieszą nas osiągnięcia zespołu i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów.