Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Wojewódzki Konkurs o Wielkich Polakach

Z ogromna radością i dumą dzielimy się sukcesem naszych uczennic, które wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym o Wielkich Polakach „ Prymas Stefan Wyszyński na tle historii Polski w XX i XXI wieku”.

Konkurs cieszy się patronatem Kuratora Oświaty w Bydgoszczy i Marszałka województwa Kujawsko- Pomorskiego i wielu środowisk Kościoła Katolickiego. Uczennice Natalia Stasiak z klasy VII b i Zuzanna Piotrowska z klasy VI b przez ostatnie miesiące pilnie i sumiennie przygotowywały się do konkursu, poznając życiorys kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także uzupełniając wiedzę z zakresu historii, geografii, wosu, języka polskiego i religii.

Pomyślnie przeszły dwa etapy, szkolny i rejonowy, docierając do etapu wojewódzkiego, na którym udało im się uzyskać rewelacyjne wyniki.

Cieszymy się ogromnym sukcesem naszych dziewczyn: Natalia Stasiak zajęła III MIEJSCE I uzyskała TYTUŁ LAUREATA, tym samym znalazła się w czołówce najlepszych uczestników konkursu. Zuzia uzyskała TYTUŁ FINALISTY.
W środę 9 czerwca odbyła się uroczysta Gala Laureata, podczas której marszałek województwa P. Piotr Całbecki i Kurator oświaty P. Marek Gralik wręczyli Laureatą dyplomy i nagrody.
GRATULUJEMY NATALII I ZUZI OGROMNEGO SUKCESU I ŻYCZYMY DALSZYCH DOBRYCH STARTÓW W KOLEJNYCH KONKURSACH.

s. Katarzyna Bątkowska