Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Wspomnienia z Euroweek

W dniach 4-8 grudnia 2017 r. 25 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku już po raz ósmy miało szansę wziąć udział w obozie anglojęzycznym “Euroweek” organizowanym przez p. Magdę Gapińską .
Oto fotorelacja z wyjazdu oraz krótki opis pobytu przedstawiony oczami jednej z uczestniczek obozu- Karoliny Lewandowskiej,uczennicy klasy 2B gimnazjum.
“W dniu 4.12.2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku wraz z opiekunami p. Gapińską i p. Mandra wyruszyli na wycieczkę do Lądka Zdrój na obóz językowy „EUROWEEK”.Podróż była długa, ale to nie zraziło ciekawych świata nastolatków. Dzięki pięknym widokom i miłej atmosferze nikt się nie nudził.
Gdy dojechaliśmy na miejsce byliśmy zafascynowani śnieżną pogodą, przytulnymi pokojami i niesamowitą atmosferą. Oprócz grupy z Ciechocinka uczestniczyła także młodzież z innych miast Polski, nasza grupa dzieliłą warsztaty z uczniami ze Skały i z Mętkowa. Zajęcia prowadzili wolontariusze z różnych krajów. Uczniowie poznali obcokrajowców takich jak Pipit z Indonezji, Melody z Filipin, Tamarę z Gruzji, Stanislava z Ukrainy, Daniela i Dianę z Peru. Każdego dnia dogadywaliśmy się ciekawych informacji o innych krajach dzięki przedstawianym nam prezentacjom i opowiadaniom. Codziennie się integrowaliśmy i poznawaliśmy nowych, sympatycznych ludzi oraz mogliśmy nauczyć się tańców takich jak „Oira oira” lub „Belgijka” podczas porannego Energizer’a. Dzięki zadaniom od wolontariuszy spędzaliśmy miło, śmiesznie, aktywnie i wspólnie czas. Jednym z takich zadań było np. nakręcenie horroru trwającego ok 2 minut albo wymyślenie super bohatera wraz z jego strojem i przeciwnikiem. Jak starczyło sił to na koniec każdego dnia mogliśmy potańczyć ze znajomymi na dyskotece. Jednego dnia organizatorzy zaplanowali nam spotkania z innymi wolontariuszami, z którymi można było porozmawiać i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o ich krajach. W ostatni wieczór Mission Impossible rozbawił i wzruszył każdego. Podczas całej wycieczki trzeba było rozmawiać po angielsku dzięki czemu można było podszkolić się w słownictwie i zwrotach oraz poznać język z innej strony.
Ta niezwykła przygoda na zawsze pozostanie w naszej pamięci dzięki niezapomnianym przeżyciom i wspaniałym ludziom jakich poznaliśmy.”

K.L.