Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Z nadzieją w nowy rok szkolny

Ten rok szkolny upłynie pod znakiem wielu zmian. Wszystko przez wprowadzaną reformę oświaty. Już od tego roku rozpoczął się proces wygaszania gimnazjów. W zamian za to powstały ośmioklasowe szkoły podstawowe. Nasza szkoła to teraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków.                                                                                 

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego i nowej szkoły nastąpiła w poniedziałek  4.09 o godz, 11.00 . Uroczystość uświetnili swą obecnością znamienici goście : Burmistrz Ciechocinka -Pan Leszek Dzierżewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej- Pan Marcin Zajączkowski, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji- Pan Marcin Strych oraz przewodniczący Rady Rodziców – Pan Paweł Rosiński.
Uczniowie , prócz nowego roku szkolnego,  witali też nowego dyrektora szkoły -Pana Macieja Wzięcha, który skierował do wszystkich zebranych  mowę powitalną i pokrzepiające słowa na nowy rok szkolny.

Gimnazjaliści zapewniali młodszych uczniów z klas I i IV  , że będą ich wspierać , służyć  pomocą, okazywać życzliwość i empatię. W szkole bowiem  wszyscy powinni czuć się bezpiecznie i dobrze. Szczególnie ciepło zostali powitani pierwszoklasiści. Otrzymali drobne upominki od szkoły i Pana Burmistrza.

Po części oficjalnej uczniowie klas VII ze szkoły podstawowej i  klas III gimnazjum   w inscenizacji zobrazowali wyjątkowość naszej szkoły i podziękowali nauczycielom. Pasja, radość, mądrość,   wiedza, dobro, kreatywność, entuzjazm to tylko niektóre wartości budujące teraźniejszość i przyszłość naszej  szkoły.

Uroczystość prowadzili uczniowie klasy III c gimnazjum : Zuzanna Trojanowska, Karolina Cierpisz  i Marcel Matyjanowski. Uświetniły ją piosenki w wykonaniu nowych uczennic naszej szkoły – Zosi Pietrzykowskiej i Natalii Zaborowskiej reprezentujących Studio Ajki. Inaugurację nowego roku szkolnego przygotowały Panie: Ewa Rogozińska, Justyna Mandra,  Paulina Mrówczyńska i Joanna Żelazkiewicz.

Dla wszystkich  nowy rok szkolny to nowe cele i wyzwania. Mamy nadzieję,  że nie zabraknie nikomu motywacji i chęci do nauki. Tego życzymy na progu nowego roku szkolnego.

                                                                                              Koło dziennikarskie pod kierunkiem Ewy Rogozińskiej