„Z patriotycznym słowem i pieśnią na ustach”

4 listopada 2015r. w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku odbył się IX Powiatowy Konkurs Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej. Uczniowie naszej szkoły prezentowali utwory poetyckie i muzyczne, których naczelnym motywem była miłość ojczyzny i służba narodowi.
    Gorące słowa poezji patriotycznej wygłaszały : Natalia Sochacka z klasy 3 a, Martyna Centkowska z klasy 3 b, Daria Trojanowska i Julia Bartoszek z klasy 3 c, Amelia Bogusławska z klasy 2 a i Zuzanna Trojanowska z klasy 1 c. Natomiast w kategorii piosenki patriotycznej wystąpili:  Julia Bartoszek, Daria Trojanowska, Matylda Pietrzykowska, Adrian Pawłuszka i Katarzyna Grefkiewicz.

I miejsce w kategorii piosenki zajęła nasza Kasia Grefkiewicz! Gratulujemy!
III miejsce zdobyła Matylda Pietrzykowska! Brawo !
Wyróżnienia otrzymali: Daria Trojanowska i Adrian Pawłuszka!

Laureaci wzięli udział  w uroczystym koncercie niepodległościowym, który miał miejsce   w MCK 7. listopada. Nauczyciele przygotowujący uczniów otrzymali podziękowania od organizatorów IX Powiatowego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej, pani dyrektor MCK Barbary Kawczyńskiej i pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku Katarzyny Dzięgielewskiej za wychowanie młodzieży w duchu miłości Ojczyzny.