Zaczarowany świat chemii

Zaczarowany świat chemii- pokaz ciekawych eksperymentów chemicznych

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie z klasy 2a: Adam Sowa, Mateusz Sadłek i Michalina Ćwik przystąpili do projektu edukacyjnego z chemii pt. „Zaczarowany  świat chemii-pokaz ciekawych eksperymentów chemicznych”. Celem projektu było rozbudzenie zainteresowań chemią, pokazanie, że chemia jest ciekawym przedmiotem oraz zintegrowanie uczniów do wspólnych działań.

Realizacja projektu zakończyła się 28 maja 2018 roku prezentacją i pokazami chemicznymi dla klas czwartych szkoły podstawowej. Uczniowie biorący udział w projekcie tego właśnie dnia zaprezentowali efekty swojej kilkumiesięcznej pracy. Dużo emocji wywołały doświadczenia chemiczne pt.: „chemiczny duch”, „ciecz nienewtonowska”, „spalanie magnezu”, „kolorowy wulkan” i „kauczukowe jajko”

Tego typu przedsięwzięcie wymagało szczególnego przygotowania, dobrej współpracy w zespołach i odpowiedzialności za nie. Wszyscy uczniowie byli zaangażowani w pracę nad realizacją projektu. Nauczyli się współpracy z kolegami i koleżankami, poszerzyli swoją wiedzę chemiczną  i wykorzystali ją w praktycznym działaniu.

Opiekunem projektu była p. Martyna Jastrzębska