Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!

3 września rozstaliśmy się z wakacjami i przywitaliśmy nowy rok szkolny 2018-2019. Wszyscy pełni entuzjazmu, z uśmiechami na twarzach spotkaliśmy się z nauczycielami, koleżankami i kolegami. Przyjęliśmy do swojego grona nowych uczniów klas I, IV i VII. Dyrektor szkoły Pan Maciej Wzięch uroczyście rozpoczął nowy rok szkolny, życząc wszystkim zapału do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Uczniowie przypomnieli, poprzez wiersze i piosenki, ważne wydarzenia jakie miały miejsce w Polsce 1 września 1939 roku oraz przekazali całej społeczności szkolnej wiele cennych rad i wskazówek na ten kolejny pracowity czas. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Burmistrz Ciechocinka Pan Leszek Dzierżewicz, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Pani Aldona Nocna,  Przewodniczący Komisji Oświaty Pan Marcin Strych, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Rosiński, którzy również skierowali do uczniów pokrzepiające słowa i życzenia. Podczas uroczystości Burmistrz Pan Leszek Dzierżewicz, dokonał uroczystego otwarcia placu zabaw przy naszej szkole, natomiast Ks. Prałat Grzegorz Karolak poświęcił go, życząc dzieciom miłej i bezpiecznej zabawy.

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego przygotowały Panie: A. Gawinecka, J. Mandra, A. Racka i W. Wiśniewska.

Drodzy uczniowie jeszcze tylko wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i … wakacje znów będą wakacje!

J. Mandra