W pułapce złudzeń

28.08.2018 roku uczniowie klas 7,8 SP i 3 gimnazjum uczestniczyli w programie profilaktycznym Łukasza Backiela (Baca) pod hasłem
„W pułapce złudzeń”.
Łukasz Backiel prowadzący autorskie programy profilaktyczne porusza problemy dotykające dzisiejszą młodzież. Stara się uzmysłowić jak proste i błahe przyczyny mogą prowadzić do fatalnych, druzgocących skutków. Zagrożenia związane z narkotykami, dopalaczami, alkoholem, przemocą czy choćby Internetem są jego zdaniem tematami obok, których nie możemy przejść obojętnie.

Łukasz Backiel jest także propagatorem odejścia od uzależnień na rzecz zdrowego stylu życia i uprawiania sportu (medalista mistrzostw Podlasia i Polski w lekkoatletyce). Jego myślą przewodnią jest wskazanie młodzieży pozytywnych stron życia, zadowolenia z odnajdywania własnych pasji i samorealizacji.