Były emocje – ŚDTM

28 września 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła już od tygodnia przygotowywała się do tego dnia. Klasy wykonywały plakaty i ćwiczyły tabliczkę mnożenia (w tym kwadraty i sześciany liczb od 11-20) na lekcjach matematyki oraz  informatyki w programie Hexelon. Nauczyciele matematyki do dnia 28 września wyłonili najlepszych uczniów z każdej klasy, którzy mieli egzaminować innych podczas ŚDTM oraz startować w zawodach na Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Nastał wyczekiwany długo dzień 🙂

Podczas przerw pilnie pracowały Komisje Egzaminacyjne. Uczniowie i nauczyciele, którzy zdali egzamin z tabliczki mnożenia zostali Ekspertami, otrzymali odznakę oraz certyfikat. W naszej szkole wydano 90 certyfikatów, wszystkim gratulujemy pomyślnie zdanego egzaminu!

Podczas 2 godziny lekcyjnej odbyły się zawody na Mistrza Tabliczki Mnożenia w kategorii klas 4-5. W tej grupie znalazł się też chłopiec z klasy 2, nasz najmłodszy uczestnik. Po kilku etapach walki z tabliczką mnożenia w programie Hexelon, po wielu emocjach i łzach, spośród 25 uczniów wyłonił się Mistrz.  Została  nim –  Wanessa Kołowrocka z klasy IV a.

Natomiast na  4 godzinie lekcyjnej,  spośród 22 uczniów klas starszych 7-3 gimnazjum, również po wielu emocjonujących przeżyciach Mistrzem został Dominik Stępiński z klasy VIII a.

Mistrzom Tabliczki Mnożenia 2018 gratulujemy!!!!

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia się z nami bawili  🙂

Anna Świątkiewicz

Najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, pogodnych, przeżytych w radosnym
nastroju Świąt Wielkiej Nocy pełnych wiary, nadziei i miłości