Lekcja patriotyzmu i historii

Dnia 10 listopada 2017 roku w szkolnej auli miała miejsce uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna przypomniała  sytuację  przed 1918 rokiem. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, ciągle walczył o wolną  Ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie klasy IVa i IVb oraz 2a,2b,3a, 3b i 3 c gimnazjum  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, co  pozwoliło  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy także  kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Aleksandra Gawinecka, Iwona Ogrodowska, Agnieszka Racka, Joanna Żelazkiewicz

fot.P.Komosiński