Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

tn_DSC_1691Dnia 24 listopada 2015 w MCK odbyło się spotkanie poświęcone pieśniom patriotycznym. Impreza było formą uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości, a także okazją do wspólnego śpiewania.Na spotkanie przybyli mieszkańcy miasta i kuracjusze, którzy w  miłej atmosferze, przy świecach wysłuchali historii powstania prezentowanych utworów.
tn_DSC_1716tn_DSC_1689Uczniowie Publicznego Gimnazjum: Amelia Bogusławska, Agata Szymańska, Matylda Pietrzykowska, Albert Zaborowski, Katarzyna Grefkiewicz, Adrian Pawłuszka, Wiktoria Puczyńska, Oliwia Skibińska, Daria Trojanowskau wraz z uczestnikami śpiewali  „Rotę”, „Biały Krzyż”, „Płynie Wisła, płynie”, „Marsz Pierwszej Kadrowej” i wiele innych pięknych pieśni.
Występ został przygotowany przez nauczycieli naszej szkoły Małgorzatę Augustynek, Iwonę Ogrodowską, Aleksandrę Gawinecką i Sławomira Małeckiego przy wsparciu dyrektora MCK pani Barbary Kawczyńskiej.