Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Wycieczka klas trzecich po Ciechocink

Klasy trzecie miały okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawej wycieczce po Ciechocinku. Zwiedziliśmy warzelnię soli, grotę solną oraz weszliśmy na taras widokowy znajdujący się na jednej z zabytkowych tężni, skąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę Ciechocinka oraz jego najbardziej charakterystyczne miejsca, w tym słynne tężnie solankowe i malownicze tereny uzdrowiskowe. Nie zabrakło również pysznej oranżady oraz wielu ciekawostek związanych z historią uzdrowiska i warzeniem soli. Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Uzdrowisko Ciechocinek S.A. Marcinowi Zajączkowskiemu za zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki oraz stworzenie możliwości poznania tak wyjątkowego miejsca. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Pana Bartosz Mińkowski, który jako przewodnik z pasją i ogromną wiedzą przybliżył nam historię warzelni soli i tężni. Pełni wrażeń wracaliśmy do domu, a na zakończenie dnia zjedliśmy jeszcze pyszne lody. Za ten miły poczęstunek serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Lewandowskiemu. To był dzień pełen nauki, ciekawych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. 😊🧂🌞🍦🏛️

Skip to content