Dzień Dziecka – Sport i Wisła

Dnia 1. czerwca obchodziliśmy na wesoło i sportowo Dzień Dziecka. Tematem przewodnim była królowa polskich rzek – Wisła, w nawiązaniu do ustanowionego roku 2017 – Rokiem Rzeki Wisły.

Uczniowie poszczególnych klas prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, aktorskie i dziennikarskie przygotowując samodzielnie film, prezentacje multimedialne, program TV, czy pokaz mody. Wszyscy sprawdzali swoją wiedzę w konkursie dotyczącym Wisły, w którym najlepsze wyniki osiągnęły klasy IIb i IIIb.

Klasa IIIc   Legendy o powstaniu rzeki Wisły w postaci nagrania własnego filmu

Klasa Ib     taniec do piosenki „Płynie Wisła płynie …”

Klasa IIIb  „Zamki nad Wisłą” – prezentacja multimedialna

Klasa IIc   „Wiadomości nadwiślańskie” – kabaret

Klasa Ia     Prezentacja multimedialna – „Życie w Wiśle i nad Wisłą”

Klasa IIa   „Ludzie znad Wisły” – pokaz mody

Klasa IIb    Konkurs ekologiczny o Wiśle

Klasa IIIa   Wiersze i piosenka „Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal…”

W ramach sportowej części imprezy gimnazjaliści sprawdzali swoich sił w Turnieju przeciągania liny,  na hali sportowej przygotowanym i poprowadzonym przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego. W zmaganiach uczniów poszczególnych klas brali również czynny udział nauczyciele, przyczyniając się oczywiście do zwycięstwa drużyny.

Najlepsi okazali się uczniowie klasy 2B zajmując I miejsce.

Kolejne dobre wyniki osiągnęli uczniowie klas:

3c – II miejsce

3b – III miejsce

2c – IV miejsce

Dzień Dziecka upłynął Nam w atmosferze nadwiślańskich klimatów i podróży oraz gorących emocji sportowych zabaw.

J.Mandra