Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Gimnazjaliści na Śnieżce i nie tylko…

Malownicze, polskie góry Karkonosze były obiektem zainteresowań uczniów, podczas kilkudniowej wycieczki w dniach 22-25 maja 2017 roku. Z uroczego Karpacza położonego u stóp gór rozpoczynały się nasze wyprawy: na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy, do Świątyni Wang oraz na Górę Chojnik i wodospad Kamieńczyk. Wszyscy podziwialiśmy górski krajobraz urozmaicony jeziorami, potokami i wodospadami a także sakralną architekturę regionu i pozostałości po dawnych warowniach wzniesionych na stromych granitowych skałach.

Wiele wspaniałych zabytków Dolnego Śląska mieliśmy na wyciągnięcie ręki, dzięki wizycie w Muzeum Miniatur w Kowarach. Pobyt wzbogacony był relaksującymi kąpielami w Kompleksie Basenowym i zabawą na torze saneczkowym w Karpaczu. W drodze powrotnej spacerowaliśmy po zabytkowej części Wrocławia – Ostrowie Tumskim, gdzie odwiedziliśmy Katedrę Świętego Jana Chrzciciela, poszukiwaliśmy rzeźb krasnoludków i przeprawialiśmy się przez mosty. Wszyscy pełni wrażeń i miłych wspomnień wróciliśmy do Ciechocinka, planując oczywiście kolejną taką wspaniałą wycieczkę….

J.Mandra

Skip to content