Audycja muzyczna

We wtorek 4 czerwca klasy pierwsze udały się do Biblioteki Miejskiej w Ciechocinku na audycję muzyczną „Polskie ABC – czyli szkoła muzyczna na wesoło”. Zaprezentowali się w niej zarówno najmłodsi uczniowie: Helenka, Róża, Nikola, Błażej i Tymon, jak i nauczyciele Niepublicznej Szkoły Muzycznej „Camerata Vladislavia” z Aleksandrowa Kujawskiego.

Nasi wychowankowie mieli okazję zapoznać się z instrumentami takimi, jak: pianino, skrzypce czy saksofon oraz usłyszeć ich brzmienie w utworach wykonanych przez swoich rówieśników. Wspólnie z panem Markiem Dzięcielewskim, który prowadził całą audycję, dzieci śpiewały piosenkę „Nasze polskie ABC”. Dowiedziały się także podstawowych informacji na temat opery, wsłuchując się w dźwięki Uwertury Fantastycznej „Bajka” Stanisława Moniuszki w wykonaniu państwa Violetty i Marka Dzięcielewskich, fragmentu arii „Ten zegar stary” z opery „Straszny dwór” oraz kurantów w wykonaniu pani Marii Bereskiej. Ostatnim elementem audycji było zapoznanie słuchaczy z tańcami staropolskimi, jakimi są polonez i mazur. Podstawowy ich krok zaprezentował pan Dzięcielewski z uczennicą klasy III – Helenką, za co zebrali ogromne brawa. Na pożegnanie wszyscy zaśpiewali wspólnie piosenkę pt. „Stokrotka” i pożegnali się również „śpiewająco”.

Monika Kosacka – Mińkowska