Bajkowisko – podróż trzynasta

„Bajkowisko” – dostępne też w  zakładce Biblioteka Propozycje

Chciałabym polecić projekt stworzony dla najmłodszych- Bajkowisko.

Bajkowisko to wirtualna biblioteka słuchowisk dla dzieci. To zbiór utworów klasycznych, znanych i lubianych bajek dla dzieci pochodzących z cyfrowych źródeł Biblioteki Narodowej- Polony. Zawiera też współczesne utwory napisane specjalnie dla bajkowiska.

Treści są przystępnie napisane, zrozumiałe mądre, a także bezpieczne. Dzieci odbierają słuchowisko wszystkimi zmysłami, dlatego bajki są zaopatrzone w obraz i dźwięk.

Bajki wspierają rozwój poprzez pobudzanie wyobraźni i ćwiczenie koncentracji. Natomiast odszukiwanie szczegółów historii na obrazkach daje radość, ćwiczy spostrzegawczość i wzmacnia pewność siebie.

Do słuchania bajek potrzeba jedynie urządzenia z dostępem do internetu oraz z zainstalowaną przeglądarką www.

Poruszanie się po bajkowisku jest proste, a podział na kategorie ułatwia wybór ulubionych utworów i interesujących dziecko tematyce.

Bez opłat można posłuchać trzech bajek. A bezpłatnie wszystkie bajki są dostępne na kanale You Tube.

Bajkowisko to projekt stworzony z miłości do literatury i sztuki przez ludzi kochających dzieci i doceniających wrażliwość oraz wyobraźnię.

Bajki czytają znani artyści z radia i telewizji. Ilustratorami są niezwykle zdolni młodzi graficy potrafiący wyczarować wspaniały świat bajek.

Lektorzy bajkowiska to m.in. Włodzimierz Press czyli Grigorij z serialu Czterej pancerni i pies, Katarzyna Łaska, Leszek Zduń i wielu innych.

Twórcy bajkowiska zachęcają do przesyłania opinii na temat wysłuchanych utworów oraz propozycji tych, które chcielibyście usłyszeć.

K.Dąbrowska