Bezpieczna komunikacja dziecka z psem

Fundacja Ewy Naworol założona w 2013 roku zajmuje się profilaktyką pogryzień przez psy wśród dzieci oraz kompleksową edukacją osób dorosłych w zakresie odpowiedzialnej opieki nad psami, ich behawiorystyki oraz żywienia. Każdego roku fundacja organizuje ogólnopolską akcję edukacyjną ”My nie gryziemy” ucząc najmłodszych zasad bezpieczeństwa w obcowaniu ze zwierzętami oraz mowy ich ciała.
Młodsi uczniowie naszej szkoły, także wzięli udział w akcji. Podczas spotkania omawiane były przejawy nieprawidłowego zachowania człowieka mogącego prowadzić do ugryzienia czy ataku przez psa. Nie zabrakło nauki bezpiecznej pozycji, którą należy przyjąć w przypadku ataku czworonoga oraz odpowiedniego traktowania zwierząt.