Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Czytam z klasą

We wtorek, 18 lutego uczniowie klasy 2a po raz kolejny odwiedzili zaprzyjaźniony KLUB Senior+ Niezapominajka. Wizyta miała na celu połączenie akcji „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku” z realizowanym przez klasę ogólnopolskim projektem edukacyjnym „Czytam z klasą”.  Dziadek, pan Stanisław Gawinecki, zapoznał dzieci z przygodami bohatera wybranej przez nas lektury „Cukierku, ty łobuzie”. Okazało się, że „dziadek” Stanisław ma talent aktorski i jego czytanie tak spodobało się dzieciom, że poprosiły jeszcze o bajkę. Tym razem wybór padł na „Śpiącą królewnę”. Na koniec wizyty dzieci zostały obdarowane słodkościami oraz książeczką z wierszami Doroty Gellner do klasowej biblioteczki. To już nie pierwsza nasza wizyta w Niezapominajce. Wspaniała, pełna życzliwości atmosfera sprawia, że dzieci czują się tu jak w domu.

Drodzy Seniorzy dziękujemy za miłe przyjęcie i pokazanie dzieciom, że czytanie książek może być wspaniałą przygodą i świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza w tak miłym towarzystwie!

                                                                                                                                                                   A.Baranik