Poznajemy lepiej Mikołaja Kopernika

19 lutego to dzień urodzin Mikołaja Kopernika, wybitnego astronoma, matematyka, prawnika, ekonomisty, stratega wojskowego, lekarza, astrologa i tłumacza.

Jest to także Dzień Nauki Polskiej. Pan Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą to Święto, by wyrazić uznanie dla dokonań polskich naukowców.

Uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą postanowili uczcić ten dzień i przygotowali zabawę pod hasłem „Poznajemy lepiej Mikołaja Kopernika!”.

Tego dnia sala  nr 25 stała się miejscem intrygujących zadań i zagadek związanych ze słynnym astronomem. Szukając wskazówek, uczniowie odczytywali zaszyfrowane wiadomości. Zapoznali się także z drzewem genealogicznym rodziny Kopernika. Odkodowali wiele kodów QR i rozwiązywali testy. Na planie centrum Torunia szukali miejsca, którego nazwa  była zaszyfrowana za pomocą szachownicy Polibiusza. Na mapie Europy wskazywali miejsca związane z Kopernikiem. Po rozwiązaniu krzyżówki przeszli do kolejnego zadania i zagrali w bingo. Wspólna i świetna zabawa zakończyła się odkryciem kodu, który był brakującym elementem gry.

Ta forma zdobywania wiedzy poprzez zabawę bardzo się uczniom podobała. Dodatkowo była świetną okazją do integracji zespołu klasowego.

Mikołaj Kopernik to pierwszy bohater  naszej zabawy. Planujemy cykl  spotkań poświęconych znanym i zasłużonym dla nauki Polakom. Chcielibyśmy zaprosić do wspólnej zabawy inne klasy wraz z wychowawcami.  Kto podejmie nasze wyzwanie?

Wychowawca  Ola Gawinecka

Najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, pogodnych, przeżytych w radosnym
nastroju Świąt Wielkiej Nocy pełnych wiary, nadziei i miłości

składają