Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

„Do widzenia przyjaciele…”

19 czerwca 2019 roku, już po raz ostatni, pożegnaliśmy uczniów gimnazjum oraz pierwszy rocznik ósmoklasistów. W uroczystości, która rozpoczęła się polonezem zaprezentowanym przez młodzież, towarzyszyli im rodzice, grono pedagogiczne, młodsi koledzy i koleżanki. Wśród zaproszonych gości, którzy skierowali do młodzieży pełne ciepła i optymizmu słowa znaleźli się burmistrz Ciechocinka P. Leszek Dzierżewicz, przewodniczący Rady Miejskiej P. Jerzy Sobierajski, ciechocińscy radni, kierownik Dworku Prezydenckiego P. Bartosz Różański, P. Klara Drobniewska, wieloletnia radna naszego miasta, obecnie przebywająca na emeryturze oraz P. Paweł Rosiński przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły.

Najzdolniejsi uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, zostali wyróżnieni przez burmistrza miasta specjalną nagrodą, były to: Karolina Lewandowska, uczennica gimnazjum oraz Karolina Januszewska i Dominika Mrówczyńska, uczennice klasy ósmej szkoły podstawowej. Pani Klara Drobniewska ufundowała również nagrody za bardzo wysokie wyniki w nauce dla uczennic: Natalii Zaborowskiej i Natalii Zaranek.
Dyrektor szkoły Pan Maciej Wzięch wraz z wychowawcami wręczył wszystkim uczniom świadectwa ukończenia szkoły. Przekazał listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, a także podziękował tym rodzicom, którzy pracowali na rzecz szkoły.
Burmistrz Ciechocinka Pan Leszek Dzierżewicz wręczył dyplom uznania Pani Martynie Jastrzębskiej za otrzymanie tytułu „Nauczyciel na medal” w roku 2018.

Podczas akademii uczniowie skierowali słowa podziękowania i piosenkę do nauczycieli za trud wychowania i naukę, za okazane dobro i cierpliwość oraz za motywację do bycia coraz lepszymi i dojrzałymi młodymi ludźmi. Młodsi uczniowie pożegnali absolwentów, życząc im zapału do podejmowania nowych naukowych wyzwań, spełniania nowych marzeń, życzyli wszystkim szczęśliwej drogi. Pożegnaniom towarzyszyły radość i łzy wzruszenia oraz zapewnienie, że czas spędzony w murach tej szkoły pozostanie w ich sercach na zawsze.

J. Mandra