Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Dobrze widzi się tylko sercem…

… „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”…          

Przedstawienie teatralne „Mały Książę

We wtorek 14 marca młodzież naszej szkoły, miała możliwość uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, dostarczającym wspaniałych doznań estetycznych. W Teatrze Letnim w Ciechocinku obejrzeliśmy  musical pt.  „Mały Książę” w wykonaniu aktorów Teatru Neon z Wrocławia. To adaptacja książki Antoine’a de Saint-Exupery’ego, ponadczasowa opowieść o życiu, miłości, przyjaźni i poszukiwaniu własnej drogi. Książki. Uczniowie  byli zachwyceni przedstawieniem i z wielkim skupieniem  go obejrzeli.

Młodzi widzowie poznali ważne prawdy, którymi należy kierować się w życiu: Stajesz się odpowiedzialny na  zawsze  za to, co się oswoiłeś, Dobrze widzi się tylko sercem.  Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Twórcy spektaklu: Jan Naturski (reżyser), Grzegorz Mazoń (autor muzyki), Barbara Olech (choreograf) oraz pięcioro znakomitych aktorów (Wojciech Marcinkowski, Wojciech Dereń, Emilia Paja, Monika Malec, Michał Zborowski) przygotowali fantastyczną podróż po pięknej i bezkresnej przestrzeni, która odbyła  się nie tylko na scenie, ale  także w  sercach i umysłach widzów.