Drzwi Otwarte

W poniedziałek 12 marca 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 3 otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i dziećmi, które od 1 września 2018 roku będą kontynuowały edukację w klasach IV i VII w naszej placówce.
Dzięki współpracy nauczycieli i uczniów mogliśmy zaprezentować atuty szkoły. Przybyłych gości powitał Dyrektor Szkoły Maciej Wzięch, który przedstawił główne cele, jakimi kieruje się placówka w procesie edukacji i wychowania.
W  programie artystycznym przygotowanym, pod kierunkiem P.Mandry, P. Mrówczyńskiej i P. Żelazkiewicz, swoje umiejętności taneczne i wokalne pokazali uczniowie klas IV i VII szkoły podstawowej oraz klas II i III wygaszanego gimnazjum. Wszyscy obejrzeli również film ukazujący życie szkoły podczas nauki i zabawy, na co dzień i od święta, który opracowała P. Racka, przy współpracy z naszą absolwentką Anną Przydatek. Część artystyczną zakończył pokaz mody nauczycieli z przełomu lat 60-80 ubiegłego wieku, wywołując burzę śmiechu wśród przybyłych.Następie dzieci wraz z rodzicami udali się na wycieczkę po szkole, gdzie w klasopracowniach czekały na nich różne zabawy lub zadania a także słodkie niespodzianki, przygotowane przez uczniów poszczególnych klas.
Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości. A zatem do zobaczenia we wrześniu!
                                               J.Mandra