Dzień Matematyki

Po Dniu Olimpijczyka i ćwiczeniu sprawności fizycznej, tym razem przyszedł czas na „trening głowy”, czyli Dzień Matematyki… Uczniowie klasy pierwszej A i B wzięli udział w matematycznym quizie, który poza tym, że sprawdzał ich umiejętność w liczeniu, wymagał także znajomości nazw liczb i kolorów w języku angielskim oraz kreatywności podczas wykonywania pracy plastycznej pt. „Moja ulubiona liczba”. Liczył się również refleks.
Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali nasi szkolni „królowie matematyki” – p. Anna Świątkiewicz i p. Wojciech Zieliński, którzy byli pod wrażeniem umiejętności prezentowanych przez pierwszoklasistów.  Anglojęzyczną poprawność zadań oceniała p. Magdalena Gapińska.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali docenieni przez „królewską parę”
i otrzymali torbę pełną cukierków. Okazało się, że matematyka to wielka frajda!

I Ty możesz zostać Pitagorasem… 😊

Marta Turkiewicz, Paulina Czyżniewska