Bez nazwy 13 Znakomity nauczyciel daje przykład, ale ten wielki inspiruje.

William Arthur Ward

Święto Edukacji Narodowej- dzień ważny dla każdego nauczyciela, ale też dla ucznia i polskiej szkoły.

Celebrowany bardzo uroczyście, wzbudzający wiele refleksji.
Nie sposób traktować zawodu nauczyciela jako jedynego spośród wielu.
Większość szlachetnie myślących i czujących  ludzi żywi przekonanie, że nauczyciel to wyjątkowe powołanie i posłannictwo.
Nie dla zarobku i nie dla kariery wybiera się misję pedagogiczną.
Z nią bowiem łączy się przekazywanie młodemu pokoleniu prawdy, dobra i piękna, a przez to kształtuje się osobowość, formułuje charakter młodego człowieka.
Nie jest łatwo w dzisiejszych czasach zainspirować i zachęcić ucznia do nauki, być dla niego autorytetem, wychowawcą, przyjacielem.
Tym bardziej cieszy fakt, że uczniowie potrafią docenić swych pedagogów, ich pracę i serce, które w nią wkładają.
W Publicznym Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku uczniowie przekazali swym nauczycielom, wraz z jesiennym kwiatem, wiele serdecznych słów uznania i wdzięczności.

,,Za trudną prace z nami
i okazane serce
chylimy głowy
w ogromnej podzięce”- płynęły słowa poezji.

Program artystyczny przygotowany przez wyjątkowych uczniów, uatrakcyjniały piosenki w wykonaniu : Julii Bartoszek, Kasi Grefkiewicz, Matyldy Pietrzykowskiej,  Darii Trojanowskiej i Adriana Pawłuszki, a także tańce, które prezentowały Paulina Świstek i Weronika Hank. Nie zabrakło też dowcipów ze szkolnej ławki, przedstawiających żywot uczniowski i zmagania nauczycielskie. Cennymi wskazówkami w przygotowaniu uroczystości służyły panie: Kamilla Bolewicka i Agnieszka Racka oraz pan Sławomir Małecki. Kulminacyjnym punktem uroczystości były nagrody dla wyróżniających się nauczycieli. Nagrodę  Burmistrza Leszka Dzierżewicza otrzymały panie: dyrektor Anna Władkowska i Małgorzata Bujalska. Pani dyrektor została doceniona za szczególny wkład w działalność dydaktyczno- wychowawczą szkoły, wzorowe pełnienie swej funkcji, a także za przygotowanie laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Pani Małgorzata Bujalska za pełnienie wielu dodatkowych funkcji, mających wpływ na poprawę jakości pracy szkoły oraz przygotowanie dwóch laureatek Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Następnie, za szczególne osiągnięcia w swej pracy pedagogicznej pani dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora. Otrzymali je następujący nauczyciele: Kamilla Bolewicka, Małgorzata Cichocka, Magda Gapińska, Marzena Grzegórska, Marietta Matuszewska, Joanna Moneta, Paulina Mrówczyńska, Agnieszka Racka, Ewa Rogozińska, Anna Świątkiewicz, Wiesława Wiśniewska, Maciej Wzięch, Wojciech Zieliński, Joanna Żelazkiewicz. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Swą obecnością na uroczystości zaszczycili nas  pan Burmistrz Leszek Dzierżewicz, pani Klara Drobniewska oraz emerytowani nauczyciele. Po części oficjalnej nauczyciele i goście świętowali swój dzień w kameralnej atmosferze przy kawie .

Ewa Rogozińska

DSC_5783 kopia Bez nazwy 12 Bez nazwy 11 Bez nazwy 4